нові правила державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

З 01 січня 2016 року в Україні запроваджені нові правила державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Ці правила регулює, в першу чергу, Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” в новій редакції та Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

 

Згідно пункту 22 зазначеного вище Порядку інформація з Державного реєстру прав надається у паперовій формі на аркушах паперу форматом А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

 

На офіційному сайті Міністерства юстиції України можна перевірити дійсність документа, виданого з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для цього слід пройти за наступними посиланнями:

Міністерство юстиції України ® Електронні сервіси онлайн ® Державні реєстри ® Перевірити виданий документ

 

http://rrpdoc.informjust.ua/

 

 

Деяким громадянам досить складно звикнути до того, що в них не залишається після реєстрації жодного документа на бланку та з печаткою, але ці нововведення є абсолютно безпечними для підтвердження прав власності, тому що наразі Державний реєстр речових прав на нерухоме майно працює в загальному доступі, і кожен може перевірити у разі сумнівів, чи все гаразд з його майном та правами на нього. Також слід звернути увагу на те, що деякі підприємства, на кшталт ЖЕК-ів, Водоканалів та інших, незаконно витребують у громадян ці інформаційні довідки з печатками, інакше слідує відмова у реєстрації особи у помешканні або ж відмова укласти відповідні договори на постачання води, теплоенергії та ін. У такому разі громадянам слід мати з собою посилання на чинне законодавство та витребовувати в них письмову відмову для її оскарження.

 

 

Приватний нотаріус Вишгородського районного нотаріального округу Київської області Теплюк Галина Михайлівна  для notar-service.com.ua

Вернуться к перечню статей